Nabídka pneumatik a disků

Vyzkoušejte náš nový katalog pneumatik a alu disků zde...

V našem katalogu vidíte ihned Vaši cenu a dostupnost pneumatik.

Pozor ! Nejedná se o objednávkový systém.

 

V případě zájmu objednávejte telefonicky nebo e-mailem, které najde na našich stránkách.

Jaký je rozdíl mezi zimními a letními pneumatikami

Vozidlo vybavené letními pneumatiky potřebuje při jízdě po zasněžené silnici 43 metrů pro zastavení z rychlosti 50 km/hod. U zimních pneumatik je to naopak pouze 35 metrů. Těchto 7 metrů může hrát v reálné situaci kardinální roli. Důvodem je to, že letní pneumatiky nezajišťují dostatečnou přilnavost k vozovce při teplotách pod 7° C. Naopak zimní pneumatiky díky speciální směsi použité pryže a jejich obvykle hlubšímu vzorku s dalšími lamelami zajišťují v zimních podmínkách mnohem lepší přilnavost.

Bezpečně po celý rok

Statistika ukazuje, že riziko nehody je šestkrát vyšší v zimě než v létě. Navíc: V případě nehody pojišťovny velmi bedlivě kontrolují typ a stav pneumatik na dotyčném vozidle. Věnujte prosím tedy kontrole pneumatik a jejich včasné výměně dostatečnou pozornost.

 Vybrané služby

Servis
Diagnostika
Oleje
Pneumatiky
Brzdy
Akumulátory
STK a Emise
Geometrie
Klimatizace

Otevírací doba

Prodejna a příjem oprav:

Po - Pá: 7:30 - 18:00

Servis:

Po - Pá:  8:00 - 17:00

Kontakt

Autotechnik Zralý s.r.o.
Jindrova 1389/58
Praha 5 – Stodůlky
Tel: 724 365 504

[wpgmza id="1"]

Jak důležité je správné nahuštění

Pneumatiky jsou jediným bodem kontaktu vozidla s vozovkou. Proto je jejich typ, kondice a správné nahuštění zásadní pro bezpečnou jízdu. Podhuštěné pneumatiky s sebou přinášejí i tato rizika:

Kdy je nutné pneumatiky vyměnit

  • zvýšená délka brzdné dráhy
  • rychlejší opotřebení a zvýšené riziko poškození pneumatik
  • zvýšená spotřeba paliva v důsledku většího valivého odporu
  • zhoršená ovladatelnost vozidla

DOPORUČUJEME:      „Kontrolujte tlak v pneumatikách při každém druhém tankování. V případě pochybností navštivte rovnou autoservis sítě Bosch Car Service.“

Kdy je nutné pneumatiky vyměnit

Existují tři důležité faktory, které je třeba mít na paměti: Stáří, hloubka vzorku a případná poškození. I když zákon stanoví minimální hloubku dezénu na 1,6mm, doporučujeme výměnu, jakmile hloubka dosáhne úrovně 3 mm u letních a 4 mm u zimních pneumatik. Pneumatiky by se měly měnit také tehdy, jsou-li starší než 4 roky - a to i v případě, že hloubka dezénu je stále ještě dostačující. Stáří pneumatiky lze zjistit z vyraženého 4 místného čísla DOT. Poslední dvě čísla značí rok výroby a první dvě představují týden výroby. Maximální životnost pneumatiky je 10 let, ale rozhodně doporučujeme výměnu maximálně po 4 letech).

Naše rada:  Vložte minci v hodnotě 2 euro (minci 1 euro pro letni pneumatiky) do drážky v mělkém místě vzorku. Pokud ještě nejsou vidět hvězdy na minci, tak je vzorek stále OK.

Jak správně pneumatiky skladovat

Ideálním řešením je uskladnění v autoservisu. Pokud ale chcete skladovat kola či pneumatiky doma, je důležité dbát na následující:

  • V ideálním případě skladujte pneumatiky v suché, tmavé, chladné a mírně větrané místnosti.
  • Kola se mohou buď zavěsit, nasadit na stojan nebo položit na plocho.
  • Pneumatiky bez ráfku se vždy skladují ve vodorovné poloze na sobě.

Konfigurátor alu disků zde...

Praktické rady před zimou

Pro váš vůz je dovolená v zimním období zvýšená zátěž všech systémů.  Chcete-li si být jisti, že vozidlo dojede bezpečně do cíle, dbejte pozornosti v několika důležitých bodech.

Vice informací

Servis klimatizace a filtrů

Odborníci z Bosch Car Service vám rádi zkontrolují systém klimatizace tak, aby bylo vždy dosaženo příjemné teploty uvnitř vozidla a aby se zabránilo vniku pylu a nepříjemných pachů.

Více informací

Autotechnik Zralý s.r.o.    Ι   BoschCarService   Ι   Jindrova 1389/58   Ι   Praha 5 – Stodůlky   Ι    Tel: 724 365 504   I   stodulky@zraly.cz